Czy trudno zarobić kręcąc vlogi ? – reklama na youtube

Internet daje co raz więcej możliwości do zarobienia pieniędzy dla osób wolących pracować w domu. Już kilka lat temu największy na świecie serwis umożliwiający publikacje swoich mini-produkcji filmowych czy też vlogów (można jednak oczywiście publikować materiały w pełni profesjonalne – pełnometrażowe) dał możliwość autorom filmów zarabianie na nich poprzez publikacje reklam w filmach autorstwa użytkowników Youtube. Oczywiście sam serwis nie publikuej dokładnego algorytmu wyliczającego zarobki youtuberów , jednak jeśli przyjmiemy , że podział zarobków wynosi mniej więcej piędziesiąt na piędziesiąt to zapewne nie odbiega to daleko od prawdy. W Polsce bez wątpienia co najmniej kilkaset osób zarabia co miesiąc bardzo dobre pieniądze kręcąc filmy , oraz umieszczając je później na swoim kanale na youtube , a kilkanaście tysięcy osób bez wątpienia może solidnie dorobić do pensji czy też kieszonkowego. Oczywiście stawki za oglądanie reklam , czy też kliknięcie w baner reklamowych stanowią jak najbardziej tajemnicę firmy , jednak w dużym uproszczeniu można powiedzieć , że wysokość stawek w dużej mierze zależy od branży z jaką są powiązane nasze vlogi oraz przedewszystkim zasobności kraju w którym nasze materiały będą oglądane , gdyż zupełnie inne stawki za kliknięcie są w krajach biednych jak na przykład Serbia , a zupełnie inne w krajach bardzo bogatych , jak na przykład Stany Zjednoczone. Różnica ta wynika z bardzo prostego powodu – mianowicie przeciętny konsument w Stanach Zjednoczonych jest o wiele zasobniejszy niż konsument w dowolnym mniej zamożnym kraju. Jeśli nasze vlogi będą bardzo dobrej jakości , a tematyka której dotyczy nasz vlog będzie chociaż w najmniejszym stopniu powiązana z tematyką naszych potencjalnych reklamodawców , to na pewno nie powinniśmy narzekać – przynajmniej jeśli chodzi o zarobki. Najważniejsze jest jednak to aby nasze vlogi nie były kręcone tylko i wyłącznie dla pieniędzy , żeby były po prostu autentyczne. Tylko wtedy możemy zrobić poważną karierę na youtube. Dodatkowo najbardziej popularni youtuberzy mają szereg innych możliwości zarobkowych takich jak na przykład : reklamowanie produktów w swoich vlogach , filmiki sponsorowane i wiele wiele innych. Jednak tutaj potrzebna jest na prawdę duża popularność w interesujących reklamodawców branżach.

reklama na youtube

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>