Przykład Tommy’ego Mottoli

Producent muzyczny Tommy Mottola najwyraźniej również miewał problemy z przyjęciem postawy osobnika podporządkowanego. Był przecież panem na własnym podwórku, komenderował armią pracowników, obracał się wśród sławnych ludzi oraz pięknych kobiet i dysponował funduszem w wysokości dziesięciu milionów dolarów rocznie na podróże, osobistych asystentów, ochroniarzy, opancerzony samochód i inne symbole statusu. Lubił uważać się za dona, capo di tutti capi swego świata. Mottola zaczął karierę jako samodzielny producent – na początku prowadził własną firmę Don Tommy Enterprise – ale ostatecznie został szefem Sony Musie. Nie potrafił się jednak zmusić do okazywania szacunku prezesowi Sony America, dobrodusznemu i powszechnie szanowanemu byłemu producentowi wiadomości telewizyjnych sir Howardowi Stringerowi.

Coś cwaniackiego w jego osobowości sprawiało, że lekceważył przełożonych, a Stringer natychmiast to zauważył. „Stringera irytowało – relacjonował później «New York Magazine» – że Mottola nie przestrzega podstawowych zasad grzeczności, na przykład nie zaprasza go na uroczystości przyznania nagród Grammy. Jeden z pracowników Sony wspominał, jak na gali zorganizowanej z tej okazji widział, jak Stringer z kilkoma znajomymi podchodzi do stolika Mottoli, ten zaś sygnalizuje swym ludziom, żeby szybko zajęli miejsca, ponieważ nie chciał, żeby sir Howard się do niego przysiadł.” Wszyscy wiedzieli, że prywatnie Mottola wyraża się o Stringerze per „bufon”. Dawał mu kiepskie miejsca na koncertach artystów ze stajni Sony i zwykle nie pozwalał wpuszczać go za kulisy. „Tommy nie lubił, kiedy Howard przychodził na koncerty i inne imprezy. Nie chciał, żeby kontaktował się z muzykami” – wspomina były pracownik Sony Musie.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>