Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

W czwartek 12 kwietnia grupa Emilki i Natalki w ramach projektu "Żyj smacznie i zdrowo" przygotowała V edycję szkolnego konkursu kulinarnego „MasterChef” pod hasłem "Siła umysłu”. W konkursie wzięli udział uczniowie klas VI – VII szkoły podstawowej i klas II – III gimnazjum. Siedem drużyn miało za zadanie przygotować smaczne zdrowe drugie śniadanie dla ucznia. 

Podczas 45 minut zmagań kulinarnych powstały pyszne: gofry, muffinki marchewkowe, sałatki, koktajle, shake, krewetki z makaronem, tortille, wielowarstwowe musli, pasta z awokado, pasta z fasoli, łosoś na buraku, torcik serowy i kanapki bruschetta. W tym samym czasie uczniowie szkoły obejrzeli krótki film "Rola wody w organizmie człowieka" oraz wzięli udział w quizie pt. „Przekąski z głową”. Widownia od klasy IV szkoły podstawowej do klasy III gimnazjum z niecierpliwością oczekiwała na werdykt jury. Członkowie jury (p. Lucyna Jamka – dyrektor szkoły, p. Małgorzata Majchrowicz – przewodnicząca Rady Rodziców i p. Marek Mikos) mieli nie łatwe zadanie. Potrawy przygotowane przez uczniów były bardzo smaczne i zdrowe, a niekiedy nawet wyszukane i niezwykłe. Nagrodzono najsmaczniejsze, najładniejsze i wymagające dużego nakładu sił prace.

Wyniki konkursu:

I miejsce klasa III B

II miejsce klasa IV (dziewczyny i Kuba)  i klasa III A gimnazjum

III miejsce klasa II a (gr1)  i klasa VII

IV miejsce klasa II a (gr2)

V miejsce chłopcy z klasy VI

Po ogłoszeniu wyników rozpoczęła się degustacja konkursowych śniadań.

 

 

 

 

Copyright © Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Siedliskach